Aktör Gerard Depardieu cinsel saldırı iddialarıyla ilgili gözaltına alındı

Fransız aktör Gerard Depardieu iki cinsel saldırı suçlamasının ardından gözaltına alındı.

Aktör Gerard Depardieu cinsel saldırı iddialarıyla ilgili gözaltına alındı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 30.04.2024
A+
A-

Fransız medyası, Gerard Depardieu’nun film çekimleri sırasında iki kadına cinsel saldırıda bulunduğu iddiaları üzerine polis tarafından gözaltına alındığını bildirdi. 

Yerel medyada yer alan haberlere göre, 75 yaşındaki aktör bu sabah Paris polisi tarafından sorgulanmak üzere çağrıldı ve gözaltına alındı. Paris polisi, Paris savcılığı, Depardieu’nun yasal temsilcileri ve iddia edilen mağdurlardan birini temsil eden bir avukattan istenen yorum talebine cevap verilmedi. 

Paris savcılığı ‘bu aşamada’ yorum yapamayacağını söyledi. AP’nin sorularına yanıt olarak gönderilen e-postada, “Olası suçlamaları ve yönlendirmeleri değerlendirmeden önce iletecek ya da teyit edecek bir bilgimiz yok” denildi.

Depardieu’nun avukatlarından Christian Saint-Palais, pazartesi günü yakındaki bir restoranda öğle yemeği yedikten sonra Paris’in 14. bölgesindeki bir polis karakoluna girerken görüldü. BFMTV ve Le Parisien, polis celbinin, biri 2014’te diğeri 2021’de olmak üzere, çekimler sırasında sarkıntılık iddiasında bulunan iki kadın tarafından öne sürülen cinsel saldırı suçlamalarıyla ilgili olduğunu kaydetti. 

Bu suçlamalara ek olarak, Depardieu bir düzineden fazla başka kadın tarafından taciz, sarkıntılık veya cinsel saldırı iddialarıyla karşı karşıya kaldı. Aktör, 2020 yılında, aktör Charlotte Arnould’un iddialarının ardından resmi olarak tecavüz ve cinsel saldırı ile suçlandı.

Suçlu olmadığını savunan Depardieu, geçtiğimiz ekim ayında kaleme aldığı açık mektupta “Asla ve asla bir kadını taciz etmedim” dedi. Uzun süredir Fransa’da ulusal bir simge olarak görülen Depardieu, Fransız sinemasının küresel bir elçisi oldu ve Hollywood’daki çeşitli rolleriyle uluslararası üne kavuştu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.