Aziz Yıldırım yeniden Fenerbahçe başkan adayı oldu! Ali Koç’a rakip çıktı

Fenerbahçe’nin eski başkanlarından Aziz Yıldırım, Haziran ayında gerçekleştirilecek Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı’nda başkan adayı oldu. Sarı-lacivertlilerde mevcut başkan Ali Koç da kısa süre önce başkan adayı olduğunu duyurmuştu.

Aziz Yıldırım yeniden Fenerbahçe başkan adayı oldu! Ali Koç’a rakip çıktı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 13.05.2024
A+
A-

Fenerbahçe Spor Kulübü’nde Haziran ayında gerçekleştirilecek Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı öncesi gözler Aziz Yıldırım’a çevrilmişti. Aziz Yıldırım, Fenerbahçe başkanlığına aday oldu.

Sarı-lacivertlilerde daha önce aday olan isimlerden Sadettin Saran, mevcut başkan Ali Koç lehine seçimlerden çekilme kararı almıştı. Ali Koç, Sadettin Saran ile yaptığı görüşmenin ardından başkanlık görevine yeniden aday olduğunu duyurmuştu.

ALİ KOÇ ADAYLIĞINI AÇIKLAMIŞTI

Fenerbahçe’nin mevcut başkanı Ali Koç, Haziran ayındaki kongrede aday olma kararının ardından şu ifadeleri kullanmıştı:

“Kulübümüzün aydınlık yarınlara kavuşması için başlattığımız mücadelenin kararlılıkla devam etmesi gerekmektedir. Bundan sonraki adımlarda da, Türk futbolunun içinde bulunduğu bataklık ve organize kötülükler karşısında camia olarak topyekun mücadele etmemiz gerekmektedir. Bu doğrultuda, kesin tarihi önümüzdeki hafta kulübümüz tarafından açıklanacak olan Genel Kurulumuzda aday olma kararı aldığımı kamuoyunun bilgisine sunarım.”

SARAN’DAN ALİ KOÇ’A DESTEK

Fenerbahçe’de resmi adaylık başvuru sürecini tamamlayan ve Yüksek Divan Kurulu Başkanı Şekip Mosturoğlu’nun adaylığını açıkladığı Sadettin Saran, Ali Koç’la yaptığı görüşmeden sonra seçimlerden Ali Koç lehine çekilmişti.

Toplantı sonrası yazılı bir açıklama yapan Sadettin Saran şu ifadeleri kullanmıştı:

“Bilindiği üzere, kulübümüzün yaklaşan olağan seçimli kongresiyle ilgili olarak, başkanımız Sayın Ali Koç’un adaylığı durumunda aday olmayacağımızı, diğer durumda ise ekibimizle birlikte kulübümüzü yönetmeye talip olduğumuzu bir çok kez gerekçeleriyle belirtmiştik. Geçen uzunca süre zarfında başkanımızın adaylık kararının netleşmemesinden dolayı, seçimlere kalan kısa süreyi de dikkate alarak, birkaç gün önce bir basın açıklaması yapmak zorunda kalmıştık. 10 Mayıs Cuma gününe kadar Sayın Başkanın göreve devam etmekle alakalı ortaya bir irade koymaması halinde, 13 Mayıs Pazartesi günü itibariyle şartsız olarak bu kutsal göreve talip olacağımızı ifade etmiştik. Sayın Başkan, 10 Mayıs Cuma günü saat 16:00’da bizleri arayarak tarafımıza görüşme isteğini iletmiş ve bugün saat 12:00 itibariyle de yönetici arkadaşlarıyla birlikte bizleri onurlandırmıştır. Öncelikle Sayın Başkana hem bugünkü samimi ziyaretleri hem de süreçle ilgili duruş, söylem ve eylemlerimizle ilgili ifade ettikleri takdirleri için bir defa da kamuoyu nezdinde teşekkür ederiz. Değerli camiamızın, bu görüşmede kulübümüzün mevcut durumuna yönelik detaylı istişarelerde bulunduğumuzu, geleceğine yönelik de son derece önemli konularda mutabık kaldığımızı bilmesini isteriz. Başkanımız bizlere kulübümüzün geleceğiyle ilgili planlarından samimiyetle bahsetmiş, Fenerbahçe’ye hizmet yarışında hedeflerini anlatarak hepimizin arzu ettiği başarılı, kenetlenmiş bir Fenerbahçe için kulübümüzün başında göreve devam etmek istediğini açıkça ifade etmiştir. Kesin ve net olarak bilinmelidir ki, Fenerbahçe’nin yüksek menfaatleri, her türlü kişisel hırs ve egonun üzerindedir. Sayın Başkanla ortak motivasyonumuz budur. Dünyanın en büyük spor kulübü Fenerbahçe’yi kendi emellerine alet etmek isteyen; bölerek, parçalayarak ve düşmanlaştırarak yönetmeyi arzulayan bir takım iç ve dış unsurlara ve hatta kulübümüzün olası başarısızlıklarından iktidar devşirmek isteyen akbaba kültürüne teslim etmeme kararlılığımızın tam olduğunu da böylece ifade etmek isteriz. Bu vesileyle, Sayın Başkanın yepyeni bir ruh ve oluşum ile birlikte, kulübümüze hizmetlerinin artarak devamını temenni ediyor; arkadaşlarımızla birlikte yaklaşan seçimli olağan kongredeki adaylığımızı başkanımız Ali Koç lehine çekiyoruz. Seçimlerimizin camiamıza ve Türk sporuna hayırlı olmasını diler, en derin saygılarımızı sunarız.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.