DMM’den yabancı uyruklu hastalarla ilgili iddiaya yalanlama

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’nden Yabancı uyruklu ayakta tedavi olan hastaların sağlık hizmeti, ilaç, tıbbi cihaz, ortez-protez ve diğer malzemelerin giderleri Sağlık Bakanlığı’nca ödenecek. iddiasıyla ilgili açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada iddianın doğru olmadığı belirtildi.

DMM’den yabancı uyruklu hastalarla ilgili iddiaya yalanlama
REKLAM ALANI
Yayınlama: 11.05.2024
A+
A-

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’nden (DMM) yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: Bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan, “Yabancı uyruklu ayakta tedavi olan hastaların sağlık hizmeti, ilaç, tıbbi cihaz, ortez-protez ve diğer malzemelerin giderleri Sağlık Bakanlığı’nca ödenecek.” iddiası doğru değildir.

İddiaya konu 8438 sayılı Cumhurbaşkanı Kararının, kamuoyuna yansıtıldığı gibi ülkemizdeki mülteci ya da geçici koruma altındaki kişilerle bir ilgisi yoktur.

Kararda geçen hasta grubu, insani yardım konusunda Dışişleri Bakanlığımız koordinasyonunda başta Filistin olmak üzere savaş ve afetlerin yaşandığı bölgelerden ülkemize getirilerek tedavileri sağlanan mağdurları kapsamaktadır.

Kamuoyunu manipüle etmeye yönelik asılsız iddialara itibar etmeyiniz.

 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.