Durdurulan TIR’dan çıkan hayvanlar şoke etti! Aracın sahibine ceza yağdı

Elâzığ’da durdurulan bir TIR’da yapılan kontrolde şap hastalığı riski taşıdığı ve küpesiz olduğu tespit edilen toplam 22 büyükbaş hayvan kesime gönderildi. Hayvanların ve aracın sahibine ceza yağdı.

Durdurulan TIR’dan çıkan hayvanlar şoke etti! Aracın sahibine ceza yağdı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 01.05.2024
A+
A-

Türkiye’nin Erzurum’dan sonra ikinci Veteriner Yol Kontrol ve Denetim İstasyonu olarak 1 Nisan’dan itibaren çalışmaya başlayan Elazığ’daki istasyonda ekiplerin sıkı denetimleri devam ediyor. Günün 24 saati faaliyette olan istasyonda, hayvanların kayıtlı ve sağlıklı olup olmadıkları, veteriner sağlık raporu alıp almadıkları, hayvanlara aşı yapılıp yapılmadığı kontrol ediliyor.

Bu çerçevede Muş Merkezden yola çıkan ve Kırıkkale’ye doğru giden 22 büyükbaş hayvanın bulunduğu tır, İstasyonda kontrol için durduruldu. Yapılan incelemede araçta bulunan büyükbaş hayvanlarının bazılarının evraklarının ve küpelerinin eksik olduğu belirlendi.

Öte yandan istasyondaki veteriner hekimler tarafından yapılan incelemede hayvanların bir kısmında ŞAP aşıların yapılmadığı tespit edildi. Bunun üzerine hayvanlar kesime gönderilirken hayvan sahibine ve araç sahibine idari para cezası kesildi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.