Galatasaray’da Erden Timur’dan Florya cevabı: Dursun Özbek’le ayrı düşünüyoruz!

Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Galatasaray’da Erden Timur’dan Florya cevabı: Dursun Özbek’le ayrı düşünüyoruz!
REKLAM ALANI
Yayınlama: 11.05.2024
A+
A-

Şampiyonluk yarışına dikkat çeken Erden Timur, “Henüz matematiksel bir şey yok. Her zaman Mayıslar bizim için çok önemli. Galatasaray camiası ve taraftarlar olarak konsantrasyonumuzu son ana kadar götürmemiz gerekiyor. Daha gelinen bir nokta yok. Yarın inşallah kazasız belasız geçersek, rakibimizin de maçı var. Sonuna kadar bu işi götürüp şampiyonlukla taçlandırmak istiyoruz. Henüz biten bir şey yok. Geçen konuşmamamda söyledim, mayıs ayı Galatasaray’ın yeni yılı, inşallah yeni yılı şampiyonlukla kutlayacağız. Konsantrasyon ve şampiyonluk inancından başka bir şey düşünmemeliyiz” dedi.

Yönetim kurulu aday listelerinde yer almama sebebine değinen Erden Timur, “Bu tip konular değil, daha çok şampiyonluk, saha içi konuşulsun istiyoruz. Seçim durumu da devam ediyor. Galatasaray siyasetinin herhangi bir yerinde bu anlamda yer almak istemiyorum. O neden yönetimde de yer almadım. Galatasaray’a hizmet edilecek her yerde de, her zaman katkı vermeye çalışıyorum. Florya konusu, Galatasaraylıların, tüm camianın en önemsediği konulardan biri. O yüzden bu kadar konuşuluyor. Benim için de gözbebeği bir konu” ifadelerini kullandı.

Florya arazisi hakkında konuşan Erden Timur şu sözleri dile getirdi:

“Kendi paramızla buradaki kalan kısmı satın alarak böyle bir noktaya gelindi. Bu da rakamlarla değerlendiriyor. Bunlar güncel rakamlar. Şu an ne desem bu siyasetin içinde olacak. Bu bir yöntem. Şu anda tartışılan o. İki farklı yöntem var. Kendin yaptığında satış ve pazarlamasını kendin yapar ve daha fazla kar edersin. Diğer türlü yaptığında daha rahat bir operasyon olur. Daha az kar edersin. Benim şahsi görüşüm, kendimiz yapmak üzere, baştan beri öyle ifade ediyorduk. Herkesin bu kadar konuşması Galatasaray için çok önemli. Esas olay, en yüksek geliri elde etmek. Hiçbir zaman ana paraya dokunulmayacak. Böyle bir proje için herkes kişisel yorumlarını da yapacaktır.”

Dursun Özbek’le Florya konusunda farklı düşündüklerini belirten Erden Timur, “Dursun başkanla Florya konusunda farklı düşünüyoruz ama yönetimde yer almama nedenim bu değil. Farklı düşündüğümüz bir konu. Bir taraftan yıpratılmak için çok şey yapılıyor. Garip isnatlar var. ‘Erden Timur kendisi yapmak istiyor’ deniyor. Ben seçim sürecinde de, seçimden sonra da, burası yapılsın, biz hiçbir yerinde olmayacağız. Tekrar edeyim, Dursun başkanımızla farklı fikirlerimiz var. İnsanların fikirleri farklı olabilir. Bunun olup olmamakla ilgili bir alakası yok” dedi.

Sühely Batum’un açıklamalarının hatırlatılması sonrası Erden Timur, “Peşkeş çekilmek deniyor, bunu son derece yanlış buluyorum. Bu bir yöntem farklılığı. Peşkeş diye bir şey söz konusu olamaz. Dursun başkanımız ile farklı fikirlerimiz olabilir ama kimseye bu anlamda haksızlık yapılmasını istemem. Dursun başkanı 7 yıldır tanıyorum. Aynı cümlede anılmaması gereken iki laf. Onu da belirteyim. Benim fikrim farklı ama işi iki farklı yöntemle yapma farkı. Peşkeş noktası söz konusu değil. Bakış açısı farkı sadece” diye konuştu.

Şampiyonluk yarışına odaklandıklarını vurgulayan Erden Timur, “Herkesin ana gündemi şampiyonluk. Hepimiz şampiyonluk modunu açtık. Bu son dönemeç, inşallah neticeye varacağız. Kombine bulunmaması ilgili bize çok şey geliyor. Kapasitemizin yetmediğini görüyoruz. Gece 3’lerde kuyruklar oluyor. Böyle sorunlar yaşıyoruz. Bu başarı devam ettiği sürece nasıl yapılır bilmiyorum ama bu stat kapasitesi bize yetmeyecek, o net. Kadın futbol takımının da şampiyonluğu çok önemli. Çok büyük emek. Genelde erkek futbolu çok ilgi görüyor, onları da tekrar tebrik ediyoruz, minnetlerimizi iletiyoruz. Gönül ister, şampiyonluğu erken kazanalım ama yönetimimizin kararı. Onunla ilgili bir şey konuşulmadı. Şampiyon olmadan plan yapmıyoruz. Olalım, her şeyi konuşuruz inşallah” açıklamasını yaptı.

“Hangi maçta şampiyon olmak istersiniz” sorusuna Erden Timur, “Bir şey söyleyince yanlış anlaşılıyor. Daha önce de gerginlik olmasın diye Fenerbahçe maçından önce demiştim. Artık bundan sonra hayırlısı neyse o. İkinci senemiz, belki ikinci senemizde de şampiyon olacağız. Daha da başka bir şey istemem. Ne zaman olursa, özel bir şeyim yok. Biraz öyle şeyi şımarıklık olarak görürüm” cevabını verdi.

Dries Mertens ile yeni sözleşme görüşmelerinde bulunduklarını vurgulayan Erden Timur şu sözleri dile getirdi:

“Mertens muazzam performans gösteriyor. Belçika’da nüfus müdürlüğü ile görüşüyoruz, ‘Bu işte bir yanlışlık var. Bu yaşta, bu olmaz’ diye. Görüşüyoruz. İstanbul’da kalmak istiyoruz. Çok müthiş bir profesyonel, çok değerli bir insan. Gönül insanı, öyle birçok futbolcumuz var. Öyle güzel bir atmosfer var ki, çok iyi insanlar var. Mertens de onlardan birisi. Bir şekilde önümüzdeki dönemde neticeye erecek.”

Kombinelerle ilgili konuşan Erden Timur, “Benim görev alanım değil kombine. Yanlış bir şey söylemek istemem. Problemle ilgili konuyu biliyorum ama neticeyi, görüşmeyi bilmiyorum. O yüzden bir şey söylemek istemem” dedi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.