Kolombiya’dan Netanyahu’ya: Tarihe soykırım suçlusu olarak geçeceksiniz

Güney lideri Petro kendisine Yazıklar olsun diyen İsrail Başbakanı’na dersini verdi, Avrupa’da milyonlarca Yahudi’yi öldürenlerin yanında yer alıyorsunuz. Dini olsun ya da olmasın soykırım, soykırımdır dedi.

Kolombiya’dan Netanyahu’ya: Tarihe soykırım suçlusu olarak geçeceksiniz
REKLAM ALANI
Yayınlama: 12.05.2024
A+
A-

Güney Amerika ülkesi Kolombiya’nın Devlet Başkanı Gustavo Petro ve İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu arasında sosyal medya üzerinden başlayan tartışma sürüyor.

Petro’nun Gazze’de Filistinlilerin öldürülmesi nedeniyle Netanyahu’nun tutuklanması çağrısında bulunmasının ardından Netanyahu da sosyal medya hesabı üzerinden karşılık verdi. Netanyahu’nun “İsrail, Hamas’ın antisemitik yanlısı tarafından öğüt almayacak. Yazıklar olsun Devlet Başkanı Peteo” paylaşımına Kolombiya Devlet Başkanından yanıt geldi.

Açıklamasını sosyal medya hesabından yapan Gustavo Petro, “Sayın Netanyahu, tarihe soykırım suçlusu olarak geçeceksiniz. Binlerce sivil çocuğun, kadının ve yaşlı insanın üzerine bomba atmak sizi kahraman yapmaz. Avrupa’da milyonlarca Yahudi’yi öldürenlerin yanında yer alıyorsunuz. Dini olsun ya da olmasın soykırım, soykırımdır. En azından katliamı durdurmaya çalışın” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.