Miçotakis yarın Türkiye’ye geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daveti üzerine Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis yarın Türkiye’yi ziyaret edecek.

Miçotakis yarın Türkiye’ye geliyor
REKLAM ALANI
Yayınlama: 12.05.2024
A+
A-

Edinilen bilgiye göre yapılacak görüşmelerde başta ekonomi olmak üzere ulaştırma, bilim, teknoloji, tarım, turizm, sağlık ve beşeri ilişkiler gibi çeşitli alanlardaki işbirliğinin olumlu gündem temelinde geliştirilmesine yönelik Ortak Eylem Planı’nın devam ettirilmesi ana gündem maddesi olacak.

Erdoğan-Miçotakis görüşmesinde

6 milyar dolara yaklaşan ticaret hacminin, her iki ülke liderinin koyduğu ortak hedef çerçevesinde 10 milyar dolara çıkarılmasına yönelik atılabilecek adımlar değerlendirilecek. Türk ve Yunan iş adamlarının, yeni kurulacak Ortak İş Konseyi çatısı altında bir araya gelmesi planlanacak. Ayrıca Türk vatandaşlarının 10 Yunan adasına seyahatlerinde

30 Mart 2024 tarihinden itibaren uygulanan kapıda vize protokolünün devam ettirilmesi hususu ele alınacak.

Düzensiz göç masada

Batı Trakya Türk Azınlığı ile Rodos, İstanköy ve Selanik’teki soydaşları ilgilendiren konuların da gündeme gelmesi beklenen toplantıda, terörle mücadelede iş birliğinin ve bu konulardaki beklentilerin gözden geçirilmesi planlanıyor. Ayrıca düzensiz göçle ortak mücadele ve bu alandaki iş birliği konularının ele alınması öngörülüyor.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.