Öldürüldüğü Belirlenen Prof. Dr. Bekir Karasu ile İlgili Soruşturmaya Savcılıktan Gizlilik Kararı Çıktı

Prof. Dr. Bekir Karasu’nun Cansız Bedeni Porsuk Çayı’nda Bulundu

Öldürüldüğü Belirlenen Prof. Dr. Bekir Karasu ile İlgili Soruşturmaya Savcılıktan Gizlilik Kararı Çıktı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 02.07.2024
A+
A-

Öldürüldüğü Belirlenen Prof. Dr. Bekir Karasu ile İlgili Soruşturmaya Savcılıktan Gizlilik Kararı Çıktı

Eskişehir’de uzun süredir haber alınamayan Prof. Dr. Bekir Karasu’nun cansız bedeni, Porsuk Çayı’nda elleri bağlı olarak bulundu. Olayla ilgili savcılık, “cinayet” soruşturması başlattı.

Otopside Boğularak Öldürüldüğü Ortaya Çıktı

Eskişehir’de uzun süredir kayıp olarak aranan Eskişehir Teknik Üniversitesi’nde görevli öğretim üyesi Prof. Dr. Bekir Karasu’nun cesedi, Porsuk Çayı’nın Odunpazarı ilçesine bağlı kırsal Karacaşehir Mahallesi’nde elleri iple bağlanmış halde bulundu. Olayın ardından yapılan ön otopside Karasu’nun boğularak öldürüldüğü tespit edildi. Beş şüpheli ise gözaltına alındı ve savcılık dosyası hakkında gizlilik kararı aldı.

Kayıp profesör her yerde aranıyordu! Ellerinden bağlı halde cesedi bulundu  - Son Dakika Haberler Milliyet

MOBESE ve Cep Telefonu Sinyallerinden Cansız Bedenine Ulaşıldı

Prof. Dr. Bekir Karasu, 27 Haziran’da evinden çıktıktan sonra kaybolmuş ve ailesi ile yakınları tarafından aranmıştı. Polis ekipleri, MOBESE görüntüleri ve cep telefonu sinyalleri takibi sonucunda Karasu’nun cansız bedenine Porsuk Çayı’nda ulaştı.

Karasu’nun cenazesi, Eskişehir Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanlığı önünde düzenlenen törenle toprağa verildi. Törene annesi Solmaz, erkek kardeşi Mustafa Karasu, akademisyenler, öğrenciler ve üniversite yönetimi katıldılar.

Savcılıktan Gizlilik Kararı

Prof. Dr. Bekir Karasu’nun ön otopsisinde boğularak öldürüldüğü tespit edildi. Şu anda beş şüphelinin işlemleri devam ederken, savcılık soruşturmayla ilgili gizlilik kararı aldı. DHA’nın haberine göre, Eskişehir Teknik Üniversitesi’nde Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümü’nde görevli olan Prof. Dr. Bekir Karasu, 27 Haziran’da evinden çıktıktan sonra bir daha kendisinden haber alınamadı. Karasu’nun yakınları, kendisine ulaşamayınca durumu Eskişehir Emniyet Müdürlüğü’ne bildirdi ve kayıp başvurusunda bulundu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.