Tinder avcısı! Kadınları flört uygulamasıyla ağına düşürdü

Tinder avcısı, flört uygulama ile ağına düşürdüğü kadınların adeta hayatını kararttı. Aşkını ilan ettiği jestlerle kurbanlarının güvenini kazanan dolandırıcı 80 bin sterlinlik tuzağı ortaya çıkınca parmaklıklar ardına gönderildi.

Tinder avcısı! Kadınları flört uygulamasıyla ağına düşürdü
REKLAM ALANI
Yayınlama: 06.05.2024
A+
A-

Bir grup kadın, aynı dolandırıcı tarafından kendi adlarına 80 bin sterlin (yaklaşık 3.247,26 Türk Lirası) değerinde kredi çekilmesiyle hayatlarının şokunu yaşadı. Kadınlar şimdi, başkalarını flört uygulamaları aracılığıyla tanıştıkları sevgililerinin geçmişini araştırmaları konusunda uyarıyor.

‘HAYATIMI TAMEMEN MAHVETTİ’

İngiltere’de ses getiren olaya göre, kadınları Tinder üzerinden ağına düşüren Peter Gray, dört kadını yaklaşık 80 bin sterlin dolandırdığı için hapse atıldı.

Kurbanlardan biri, 35 yaşındaki Gray’in ‘hayatımı tamamen mahvettiğini’ ve kendisini önemli güven sorunlarıyla karşı karşıya bıraktığını kaydetti. BBC’den Clare McDonnell’a konuşan Jessica (gerçek adı değil), altı yıllık bir ilişkiden çıktıktan sonra 2018’de Gray ile uygulama üzerinden tanıştığını anlattı.

Tinder avcısı! Kadınları flört uygulamasıyla ağına düşürdü

ÇANTASINI MASADA BIRAKMASINI FIRSAT BİLDİ

Jessica, Gray aslında ‘kendi tipi’ olmasa da iyi bir dinleyici ve ‘o dönemde ihtiyacı olan her şey’ olduğu gerekçesiyle ondan etkilendiğini anlattı. Üçüncü buluşmalarında Jessica onun dairesindeydi ve tuvaleti kullanmak için kalktı. “Çantamı yemek masasının üzerine bıraktım, o da çantamı açıp ehliyetimin ve banka kartlarımın fotoğraflarını çekti” dedi.

Daha sonra kendi adına dokuz bin sterlin değerinde kredi çekildiğini keşfetti. Olay anlaşılınca Gray’in parayı zamanla geri ödemeyi teklif etmesine rağmen Jessica polise gitti. “Beş yıl boyunca bu adama bağlı kalmak istemedim çünkü onu neredeyse hiç tanımıyordum bile” dedi.

HEDİYELER VE AŞK İLANI…

Tinder avcısı! Kadınları flört uygulamasıyla ağına düşürdü

Gray’le Tinder’da tanışan başka bir kadın olan Hannah, başlangıçta onun ‘sakinleştirici ve güven verici’ biri olduğuna inandı. Ancak yolunda gitmeyen bir şeyler vardı…

Bir hafta sonra Hannah ilişkiyi sonlandırmaya karar verdi, bu sırada kendi adına 20 bin sterlin tutarında bir kredi için bir kabul mektubu aldı. Ancak Hannah suçlunun Gray olduğunu henüz fark etmemişti.

Birkaç ay sonra Gray onu hediyelere ve aşkını ilan ettiği jestlere boğduktan sonra ikili ilişkilerini yeniden alevlendirdi. Fakat Hannah daha sonra Gray ile ilişkisini bir kez daha sonlandırdı. “Sanırım alarm zilleri ve kırmızı bayraklar yüksekte dalgalanıyordu” dedi.

Tinder avcısı! Kadınları flört uygulamasıyla ağına düşürdü

TUZAK ORTAYA ÇIKINCA PARMAKLIKLAR ARDINA YOLLANDI

Tinder yetkilileri yaptığı açıklamada, “Kullanıcıları potansiyel dolandırıcılıklara karşı uyarmak için çeşitli yollar uyguladığını” söyledi.

Gray, Hannah ve Jessica’nın yanı sıra iki kadını daha toplamda 80 bin sterlin değerinde dolandırdığı gerekçesiyle 56 ay hapis cezasına çarptırıldı ve kurbanlarla ilgili uzaklaştırma emri de verildi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.