Yeni muhtarın hayrı 2 bin kişiyi buluşturdu

Yeni muhtarın hayrı 2 bin kişiyi buluşturdu

Yeni muhtarın hayrı 2 bin kişiyi buluşturdu
REKLAM ALANI
Yayınlama: 20.05.2024
A+
A-

Yeni muhtarın hayrı 2 bin kişiyi buluşturdu

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, 31 Mart seçimlerinde Hürriyet Mahallesi muhtar seçilen Aydın Kılcı’nın düzenlediği mahalle hayrı, 2 bin kişiyi bir araya getirdi.

Muhtarlık görevine seçildikten sonra geleneksel hayır etkinliğini başlatan 48 yaşındaki Aydın Kılcı, mahallesinde düzenlenen etkinlikte 2 bin kişiye yemek verdi. Mahalle camiinde Müftü Mustafa Ali Işık’ın öncülüğünde mevlit ve dualar okundu, ardından cami çıkışında masalar kuruldu ve katılımcılara yemek ikramı yapıldı. Etli pilav, etli patates, çorba ve höşmerim gibi yöresel lezzetlerin sunulduğu etkinlikte, her ay 10 ihtiyaç sahibine market kartı dağıtımı da gerçekleştirildi.

Belediye Başkan Vekili Murat Dinçer, Burhaniye Belediye Başkan Yardımcıları Oktay Erbalaban ve Ayten Tuna, Burhaniye Belediye Meclis Başkan Vekili Tarık Erdil, AK Parti İlçe Başkanı Hayrı Zeybek, İYİ Parti İlçe Başkanı Erdoğan Kahya ile birçok sivil toplum örgütü başkanı, mahalle muhtarları ve yaklaşık 2 bin vatandaş etkinliğe katıldı.

Muhtar Aydın Kılcı, geleneksel hale getirilecek hayra katılanlara teşekkür ederek, “Bugün ilk defa hayrı düzenliyoruz. Bundan sonra da devamlı seçildiğim sürece her sene gelenek haline getireceğiz. Mahallemizin eksikliklerini biliyor, vatandaşlarımızın yanındayız. Her ay 10 aileye market kartı dağıtıyoruz. Hayrımıza katılan herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.