Son dakika… Meteoroloji’den ülke geneli için alarm verildi! Montlar yeniden giyilecek

Meteoroloji yeni haritayı paylaştı. Ülke geneli için sağanak, gök gürültülü sağanak, toz taşınımı alarmı verildi. Bugün akşam 18.00 itibarıyla başlayacak ve Pazar günü sabah saatlerinde son bulacak olan hadiselerle ilgili yetkililer uyarıda bulundu. Öte yandan yarın İstanbul dahil 11 kent için sarı alarm verildi. 16 derecelere düşecek olan sıcaklıkla birlikte montlar yeniden giyilecek. İşte tüm yurdu bekleyen hava durumu detayları…

Son dakika… Meteoroloji’den ülke geneli için alarm verildi! Montlar yeniden giyilecek
REKLAM ALANI
Yayınlama: 09.05.2024
A+
A-

Yurt genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara’nın güney ve doğusu, Batı Karadeniz ile Ankara’nın kuzey ve batısı, Edirne, Kırklareli, Manisa, Kütahya, Eskişehir, Çankırı, Çorum, Kars, Iğdır, Van ve Hakkari çevrelerinin yerel sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre hava sıcaklığı, batı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak, doğu kesimlerde 3 ila 5 derece artacak. Rüzgar, batı ve güney kesimlerde güneyli, diğer yerlerde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek.

Son dakika… Meteoroloji’den ülke geneli için alarm verildi! Montlar yeniden giyilecek

ÜLKEMİZ GENELİNDE TOZ TAŞINIMI BEKLENİYOR

Ülkemizin bu akşam 18.00 saatlerinden itibaren Kuzey Afrika ve Suriye kaynaklı toz taşınımının etkisi altında kalacağı tahmin ediliyor. Yarın Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı ve Güneydoğu Anadolu’da, Cumartesi günü Doğu Akdeniz, İç Anadolu ve Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da etkili olması beklenen toz taşınımının Pazar sabah saatlerinden itibaren yurdu terk edeceği tahmin ediliyor.

Toz taşınımının Doğu Akdeniz ile Doğu Anadolu’da orta kuvvette, Güneydoğu Anadolu’da yer yer kuvvetli, diğer yerlerde hafif zaman zaman orta kuvvette olması beklendiğinden hava kalitesinde azalma, görüş mesafesinde düşme, yağış anında çamur şeklinde yağış ve sağlık problemleri gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların ve yetkililerin dikkatli ve tedbirli olması için meteorolojik değerlendirme yayınlanmıştır. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün hazırlayacağı hava tahmin raporlarının ve meteorolojik uyarıların takip edilmesi önem arz etmektedir.

Son dakika… Meteoroloji’den ülke geneli için alarm verildi! Montlar yeniden giyilecek

16 DERECEYE DÜŞECEK

CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, “Bugün Perşembe batıda sıcaklık düşüyor. İstanbul bugün 21 derece, hafta sonu tekrar montları giyecek 16 dereceye düşecek. Bugün batı Karadeniz ve Marmara’nın güneyinde önemsiz yağmur var. İstanbul’a yağmur, Marmara ve Ege ile birlikte yarın gelecek. Hafta sonu Anadolu’yu da kapsayacak.

YARIN 11 KENT İÇİN SARI UYARI

Antalya, Balıkesir, Burdur, Çanakkale, Edirne, Isparta, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Muğla, Tekirdağ

Son dakika… Meteoroloji’den ülke geneli için alarm verildi! Montlar yeniden giyilecek

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinde kuzey ve batısı aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25

İstanbul: Parçalı ve az bulutlu zamanla çok bulutlu 21

İzmir: Parçalı, zamanla çok bulutlu 27

Adana: Parçalı ve az bulutlu 30

Antalya: Parçalı ve az bulutlu 24

Samsun: Parçalı ve az bulutlu 19

Trabzon: Parçalı ve az bulutlu 19

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu 18

Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu 26

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.